Rap chrześcijański 2024. Są nowości nie tylko od Tau! [WIDEO]

Rap chrześcijański 2024, czyli jeśli szukasz wartościowej muzyki, koniecznie sprawdź te nowości. Wrócił Tau, ale na tym nie koniec, bo wciąż wychodzi wiele świetnych numerów chrześcijańskiego rapu!

Lechu x Jojek x Agnieszka Ochota – Kazdy dzień jest cudem

Rap chrześcijański prosto z Łodzi. Lechu i Jojek połączyli siły w nawijce, a utwór ubogaciła śpiewanym refrenem Agnieszka Ochota. Numer opowiada między innymi o przemianie życiowej przy pomocy Pana Jezusa. W refrenie słyszymy: “Raduj się, bo każdy dzień jest cudem”. Jakże potrzebne słowa w tych trudnych czasach.

jestemAlpha. – martwa natura (Official Music Video)

Sam mówi o sobie – charyzmatyczny raper w dredach. Od 2024 roku nowy artysta w labelu Steeped, z którego znamy przede wszystkim raper o pseudonimie Cukier. Bardzo cieszy taka współpraca, szczególnie, że jestemAlpha. to nietuzinkowa postać rapu chrześcijańskiego lub rapu w okolicach tematu wiary w Boga i Pana Jezusa. Świetny numer okraszony teledyskiem na wysokim poziomie. Martwa natura to pozycja obowiązkowa!

Emenzino – Chcemy Być Wolni (prod. TMTH)

“Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko mi wolno, ale ja niczemu nie oddam się w niewolę”. Taki cytat możecie znaleźć w opisie nowego teledysku Emenzino (kiedyś Maro En). Eksperymentalne i nietuzinkowe brzmienie muzyki i wokalu. Chcemy być wolni!

Pielgrzym – Dopóki walczysz (ft. mack.art, Obdarzona Siłą, prod. Flobeatz)

Prosto znad morza, a konkretnie z Gdańska nowość zapodaje nam Pielgrzym, który zaprosił dobrze znanego w KTP Records mack.art‘a z EWM Records oraz Obdarzoną Siłą, którą słyszymy w refrenie. Tematyka niezwykle ważna – wsparcie dla osób zmagających się z depresją.

1/3 (Toporek, Abir, Zimon) – Zazdrość feat. Djfunnynut (prod. Toporek)

Coś dla fanów mocnych perkusji i oldschoolowego brzmienia rapu. – Utwór lirycznie opowiada o tytułowej zazdrości, jako czemuś co może wpływać na zaburzenia systemów wartości człowieka – piszą autorzy w opisie singla. Numer nie można sklasyfikować wprost jako chrześcijański rap, ale w bardziej uniwersalny sposób dociera do odbiorców z dobrą treścią.

Tau – Street Credit (feat. Medium)

Co prawda tematycznie niekoniecznie chrześcijański rap, ale nie można nie odnotować singla z nowej płyty Tau – Remedium 2. Piotr Kowalczyk nawet “wskrzesił” Medium na potrzeby tego singla. Dla sceny rapu chrześcijańskiego powrót czołowego twórcy gatunku, to bez wątpienia ważna kwestia.

Zobacz więcej tekstów na naszej stronie: KLIK. Chcesz poznać więcej rapu chrześcijańskiego? Odpal playlistę.

Dodaj komentarz