Rap chrześcijański 2022. KTP Records poleca!

Jeśli szukasz rapu chrześcijańskiego, dobrze trafiłeś! Zobacz, co warto słuchać w 2022 roku. Polecają: KTP Records i Christophoros777.

Rap chrześcijański jest nam bardzo bliski, bo sami tworzymy między innymi w tym nurcie. Tym bardziej zależy nam na promocji takiej muzyki, czego wyrazem są nadawane na żywo KTP Records Live na YouTube. Właśnie te transmisje zainspirowały nas do przygotowania tego zestawienia.

Fran – Bez pytań (prod. Alex Pernea)

Fran jest prawdziwym oldschoolowcem sceny rapu chrześcijańskiego. Prawdziwy zajawkowicz, w ostatnich latach częstotliwość publikowania utworów nieco spadła, ale wciąż jest przekozakiem, trochę niedocenionym (choć częściowo na własne życzenie). Pozycja obowiązkowa dla każdego, kto lubi taki rap!

FRS – Ludzie to (prod. by HariboY)

Franciszkanie robią dużo dobrego na świecie w ramach działalności zakonnej i duszpasterskiej, ale na tym nie koniec. Okazuje sie, że doskonale odnajdują się w rapie! Przykładem jest FRS. Z całego serca polecamy jego twórczość.

mack.art – bezdroża (prod. jakubovvy)

Rap chrześcijański mocno rozwinął się na przestrzeni ostatnich 10 lat. Wiele osób zaczęło nawijać dla Boga lub przerzuciło się na taki gatunek, tworząc wcześniej rap w bardziej ogólnym znaczeniu. Bliscy są nam twórcy podobni do KTP Records, czyli nie z pierwszego szeregu (przynajmniej w kwestii rozpoznawalności). Bardzo ciekawą postacią jest bez wątpienia mack.art ze składu Enklawiduum. Warto podkreślić, że w najnowszej produkcji pokazał duży postęp w sztuce rapowania!

Ks. Tomasz Gerek – Sufler feat. Tau, Paulina Grochowska (prod. Stekla)

Ten numer to zdecydowanie odkrycie ostatnich miesięcy. Kunszt posługiwania się rymami i głosem na majku ks. Tomasza był nam już znany, ale ten singiel to prawdziwa petarda treści i energii. Świetnie napisane zwrotki, niesamowity głos Pauliny Grochowskiej w refrenach oraz wiodąca postać rapu chrześcijańskiego w Polsce Tau. Pozycja obowiązkowa!

Augustyn Kennedy – Modlę się ft. Anatom, Ks. Bartczak, Cukier, wektor, skinny, Dan Morell, Gospel

Augustyn Kennedy to kolorowy ptak polskiego rapu. Przez kilka lat mocno utożsamiał się z rapem chrześcijańskim, potem od niego odbił, by wrócić w mega kolaboracji c-raperów. Zdaniem Augustyna najlepszej, jaka powstała. Lista zaproszonych gości niezwykle zacna. Są na niej czołowe postaci sceny – Anatom, ks. Jakub Bartczak i Cukier. Zabrakło chyba tylko Tau i naszego Christophorosa777 (taki żarcik:D). W utworze Modlę się słyszycie 4 Młodych Wilków PopkilleraAugustyna, Anatoma, Cukra i Gospela.

I AM: Historia Chłopaka (Emenzino x JestemAlpha)

I na koniec coś mocnego, z pogranicza rapu i performance’u. Emenzino (kiedyś Maro En) i JestemAlpha nagrali numer Historia Chłopaka, inspirowany historią dwóch młodych ludzi i ich pytaniami odnośnie sensu życia, cierpienia, radzenia sobie z wyzwaniami. Inspiruje do zadawania pytań i szukania odpowiedzi. Polecamy!

Chcesz poznać więcej muzyki w gatunku rap chrześcijański? Polecamy nasze spotkania na żywo na YouTube. Słuchamy wtedy wspólnie utworów znanych i nieznanych! To prawdziwa kopalnia świetnych numerów w gatunku rap chrześcijański!

Zobacz inne treści na naszej stronie: KLIK.

Dodaj komentarz