Christophoros777 nadaje z Krakowa i poleca muzykę (24.10.2019)

Dawno już nie pisałem. Częściej zobaczycie mnie na vlogach KTP RECORDS i usłyszycie w podcastach. Nie chcę jednak porzucić tej formy komunikacji, słowa pisanego. Tym razem podzielę się z Wami muzyką, która ostatnio jest często przeze mnie słuchana.

Kto mnie dobrze zna wie, że moją ulubioną grupą hip-hopową jest formacja Bone Thugs-n-Harmony. Każdy z 5 raperów tworzących skład ma już ponad 40 lat, ale dalej koncertują i nagrywają muzykę. Krayzie Bone wydał pod koniec września album QuickFix 2. Znalazł się tam długo wyczekiwany przez fanów, już niemal mityczyny utwór Waiting for Never. Jak dobrze, że w końcu wyszedł w całości, skończony i dobrze brzmiący. Kawałek zainspirował mnie do nagrania reakcji wideo do KRAYZIE BONE – WAITING FOR NEVER . Zobaczcie :).

Również we wrześniu solowy album wydał inny członek Bone Thugs-n-Harmony, Bizzy Bone. Przy współpracy z producentem o ksywie Blais, powstał krążek Carbon Monoxide. Bizzy skończył niedawno 43 lata, ale dalej jest w niesamowitej formie. Na płycie jest wiele świetnych numerów i ciężko wskazać jeden, ale wrzucam tribute dla rapera Eazy-E.

BIZZY BONE – REMEMBER WHAT EAZY SAID

Na koniec zupełnie zmienimy klimat i gatunek muzyczny. Mam dla Was przepiękną piosenkę zaśpiewaną przez wokalistkę Dahlia. Muzykę skomponował japoński gwiazdor rocka (i nie tylko) Yoshiki. Jest on zarazem liderem słynnej nie tylko w Japonii kapeli X Japan. Kiedyś muszę napisać o nich osobny tekst, bo bardzo lubię ich twórczość. I’ll be your love to utwór popowy, ale nie byle jaki. Piękne melodie i kojący wokal piosenkarki śpiewającej po japońsku, choć to Amerykanka z Hawajów. Yoshiki jest nie tylko rockowo – metalowym perkusistą, ale także świetnym pianistą, kompozytorem i autorem tekstów. Niesamowity człowiek, jeśli chodzi o talent muzyczny.

DAHLIA (JAPAN) – I’LL BE YOUR LOVE

Na koniec ciekawostka. Angielską wersję I’ll be your love śpiewa Nicole Scherzinger. Wokalistka znana z zespołu The Pussycat Dolls kilkanaście lat temu poleciała do Japonii, by przy akompaniamencie orkiestry symfonicznej zaśpiewać ten utwór – KLIK.

Miłego słuchania, Christophoros777 :-).

Dodaj komentarz