Rap chrześcijański: MaCK x MaTTro – Nowy Początek [ALBUM]

Z przyjemnością prezentujemy album Nowy Początek autorstwa duetu MaCK x MaTTro. To niezależne wydanie reprezentujące rap chrześcijański. Tutaj znajdziesz link do odsłuchu!

MaCK i MaTTro to członkowie wielkopolskiej grupy Enklawiduum. Artyści pochodzą z miejscowości Nekla niedaleko Wrześni. Nowy Początek jest dziełem MaTTro jeśli chodzi o muzykę. Produkcje są zarówno w nurcie newschool, jak i bardziej klasycznym wydaniu. MaTTro udziela się też wokalnie w utworze Krawędź, ale przede wszystkim słyszycie rap MaCKa wraz z gościnnymi zwrotkami Senseya, Pielgrzyma i Christophorosa777. Za miks i mastering odpowiada Keyteepee.

Teksty na album powstawały w różnym czasie z różnym natężeniem. Niektóre szkice zostały napisane nawet w 2015 roku, inne w 2018, a najnowsze w 2019 i 2020. Samo przygotowanie tekstów pod końcowy koncept zajęło kilka miesięcy.

Chciałem zebrać i poukładać w głowie to wszystko co wydarzyło się przez te kilka lat i ubrać to w słowa najlepiej jak umiałem to zrobić w tamtym momencie. Bodźcem który sprawił, że ponownie sięgnąłem po mikrofon był lockdown i reaktywacja grupy Enklawiduum – wyjaśnia MaCK.

Raper inspirował się muzyką chrześcijańskich raperów, takich jak Tau, Beautiful Eulogy, EKS czy Bęsiu.

Cały proces twórzy, a właściwie składanie wszystkiego do kupy i nagrywanie to był rok 2020. Dopiero jak wszystko było dopięte na ostatni guzik zaczęliśmy publikować kawałki na kanale Enklawiduum. Premiery pojawiały się przeważnie co dwa tygodnie. Praktycznie cały album pojawił się w sieci do końca 2021. W międzyczasie pracowaliśmy z Senseyem nad klipami do niektórych kawałków. Zwieńczeniem tej przygody było wydanie fizycznej wersji albumu w związku z dziesięcioleciem istnienia Enklawiduum. Wszystkie albumy, które wydaliśmy z tej okazji rozeszły się w ekspresowym tempie – tłumaczy MaCK.

Gratulujemy stworzenia albumu i doceniamy ten fakt, bo sami wiemy jak wiele pracy i wytrwałości trzeba włożyć, by taki projekt mógł powstać. KTP Records jest partnerem krążka Nowy Początek.

Album Nowy Początek przesłuchaliśmy w całości podczas streamu KTP Records Live:

Zobacz inne artykuły na naszej stronie: KLIK.

Dodaj komentarz