Pandemia czy pandemia strachu? Christophoros777 nadaje z Cieszyna (29.11.2020)

Nie jesteśmy w stanie uciec od tego tematu. Pandemia i koronawirus dzisiaj są tematami numer jeden w Polsce. Ma to wpływ na właściwie wszystkie aspekty życia, w tym na muzykę.

Akurat w moim przypadku nie ma to większego znaczenia, bo ostatnio występowałem na żywo ze swoim rapem w czerwcu 2019 roku. Nie mogę zatem narzekać, że z powodu ograniczeń nie gram koncertów. Muzyka jest ważna i piękna, ale są poważniejsze sprawy.

Jeśli wierzyć mediom głównego nurtu, koronawirus w Polsce zbiera żniwa. Oczywiście nie neguję zagrożenia związanego z Sars-CoV-2 (a raczej choroby Covid-19 wywoływanej przez wirus), ale mam poważne wątpliwości co do wielu ograniczeń wprowadzonych przez rząd w związku z pandemią.

mask 4898571 1920 1024x683 Pandemia czy pandemia strachu? Christophoros777 nadaje z Cieszyna (29.11.2020)

Jak tzw. lockdown broni nas przed wirusem, skoro dalej mamy sporo pozytywnych wyników testów? Ludzie noszą maseczki, ale i tak się zarażają. Żeby była jasność – nie mówię, że należy się zbuntować przeciwko noszeniu maseczek. Noszę, ale mam wątpliwości z tym związane.

Jest mi oczywiście przykro, jeśli ta choroba jest powodem śmierci ludzi, ale chyba bardziej przeraża mnie ogromny lęk społeczny, wynikający z obawy przed chorobą i śmiercią. Jak tu się nie bać, skoro media tyle o tym mówią i przekonują nas wciąż o ogromnym zagrożeniu?

Strach przed śmiercią nabrał w ostatnich miesiącach nowego wymiaru. Dochodzi do absurdalnych sytuacji. Dwóch starszych Panów pobiło się w sklepie, ponieważ jeden z nich nie miał maseczki, a drugi uznał to za karygodne i niebezpieczne zachowanie. Tego typu sytuacje sprawiają, że warto zastanowić się co jest bardziej niebezpieczne? Pandemia czy pandemia strachu?

test tube 5065426 1920 1024x684 Pandemia czy pandemia strachu? Christophoros777 nadaje z Cieszyna (29.11.2020)

Zlękniony lud jest bardziej podatny na manipulację. Ciekawe, jak dużym zainteresowaniem cieszyć się będzie szczepionka na COVID-19. Firmy farmaceutyczne stworzyły ją w ekspresowym tempie, więc są wątpliwości, co do ewentualnych skutków ubocznych. Jeśli rząd mówi o tym, że chce masowo szczepić Polaków, to zapala mi się kontrolka. Przykro mi, nie ufam politykom, w większości przypadków.

Aktualna sytuacja nie ma większego wpłytu na KTP Records. Działamy przede wszystkim w Internecie, więc tu ograniczeń brak. Zapraszam na premiery na naszym kanale YouTube. We wtorki i piątki o 19.00. Więcej pisałem o tym tutaj: KLIK.

Trzymajcie się zdrowo i nie traćmy nadziei. Ja mam nadzieję w Jezusie Chrystusie i Jemu ufam.

Christophoros777

Dodaj komentarz