Ks. Jakub Bartczak dla ktprecords.pl: Przede wszystkim jestem księdzem [WIDEO]

Ks. Jakub Bartczak już od 8 lat znany jest między innymi z tego, że rapuje. Wydał 3 albumy, a kolejny ukazał się 15 października 2020. Płyta #SieModle była jednym z tematów naszej rozmowy na vlogu KTP Records!

Rapującego księdza spotkaliśmy na planie teledysku Jezus na 100%, nagranego wraz z Lajtem i Augustynem KenNeDy’m. Była okazja, by pogadać (również poza kamerą), a tematów nie brakowało. Najnowszy singiel utrzymany w tanecznym, afrotrapowym brzmieniu, choć treść imprezowa nie jest.

Kawałek jest o tym, że trzeba być wierzącym na sto procent i bezkompromisowym. Sztuką jest realizować to w codzienności. Jest to trudność, ale też zadanie dla osób wierzących. Są takie momenty – egzaminy wiary i wierności Panu Bogu. Spotykamy się z rzeczywistością tego świata, a czasy są laickie. Świadkowie Chrystusa są w mniejszości, ale to też okazja do pięknych świadectw wierności Bogu – mówi ks. Jakub Bartczak.

Minęło już 8 lat od momentu, w którym pierwszy raz zrobiło się głośno o rapującym księdzu z Wrocławia. Jesienią 2012 roku wyszedł teledysk Pismo Święte, zwiastujący pierwszy krążek kapłana. Album #SieModle (premiera 15 października 2020) będzie już czwartym w dorobku księdza, który rapował już pod koniec lat 90. i był członkiem składu Drutz, działając pod pseudonimem Mane. Wtedy jednak nie były to utwory o przesłaniu chrześcijańskim, lecz bardziej imprezowe, inspirowane funkiem. Bycie duchownym wpłynęło na tematykę muzyki Jakuba Bartczaka.

Rap jest moją pasją od ponad 20 lat i w ten sposób głoszę Chrystusa. Głoszę, jak umiem, wykorzystując wszystkie talenty, jakie Pan Bóg dał. To jest moje hobby, moja pasja i cieszę się, że mogę to połączyć z wiarą. Nie umiałbym rapować o czymś innym, bo coś innego mnie nie interesuje – tłumaczy.

Dlaczego zatem ks. Jakub potrzebował kilku lat, by – już jako duchowny – ponownie tworzyć muzykę hip-hopową? – Jestem 13 lat po święceniach kapłańskich. Na początku chciałem okrzepnąć jako ksiądz, zajarać się kapłaństwem. Później hip-hop wrócił, ale priorytety mam niezmienne od 13 lat. Przede wszystkim jestem księdzem.

Jaka będzie płyta #SieModle i czym będzie się różniła od poprzedniej? Zobacz całą rozmowę z księdzem Jakubem Bartczakiem na kanale KTP Records!

Zobacz inne materiały na naszej stronie: KLIK.

Dodaj komentarz