Augustyn Kennedy: Chciałbym się uwolnić od nienawiści [ROZMOWA]

Augustyn Kennedy jest raperem bezkompromisowym. Jeśli kocha, mówi o tym. Podobnie jest w przypadku nienawiści. Czy po wydaniu nowego albumu Ad Augusta Per Angusta uda mu się wybaczyć? Życzymy tego z całego serca i zapraszamy na rozmowę z raperem.

Christophoros777: Ad Augusta per Angusta to album o dużej różnorodności tematycznej. Z jednej strony utwór Jesteś moim aniołem, dedykowany Twojej mamie, z drugiej strony HaHa czy Muszę ich zabić – numery, w których jedziesz niemal po wszystkich (uśmiech).

Augustyn Kennedy: W Muszę ich zabić padają już pseudonimy, a w HaHa były to bardziej strzały w powietrze. Co istotne – w pewnym momencie zreflektowałem się (pod czyimś wpływem), że może czas się opamiętać i zacząć się gryźć w język, skończyć z tym złem. Pewne psedudonimy zostały zamazane, ale nie wszystkie. Wyrzuciłem na tym albumie różne emocje, które siedziały we mnie – między innymi w numerze Muszę ich zabić, ale nie tędy droga. Nie chciałbym dalej nią podążać.

Bardzo się cieszę, że dochodzisz do takich wniosków. Mnie bliżej w Twojej twórczości do numerów typu Czarno-białe czy Na głos. Jak już o tym numerze mowa, to cieszymy się bardzo, że wykorzystałeś dwa bity od Keyteepee – w numerach Na głos i Mgła.

– Bit w kawałku Na głos wypatrzyłem już wcześniej i bardzo mnie urzekł. Właściwie miałem też na oku podkład, pod który Ty nagrałeś singiel Walczę o wiarę oraz ten na singiel, który dopiero planujesz.

Faktycznie, kozackie są te bity. Te dwa, które też Ci się podobały, miałem już od jakiegoś czasu zaklepane. Wracając do kawałka Na głos. Pokazałeś mi go przedpremierowo we wrześniu i pierwsze wrażenie – wow! Augustyn nagrał pozytywny numer z tekstami w stylu: “Nigdy nie mówiłem na głos, jak bardzo Was kocham”. Kiedy zaczyna się II zwrotka, jeszcze większe zaskoczenie. Totalny zwrot akcji i nawijka o tych, których nienawidzisz. Osobiście nie jestem zwolennikiem, by kogokolwiek nienawidzić, ale w tej sytuacji mamy tu bardzo duży kontrast w ramach jednego numeru.

– Chciałbym przestać nienawidzić, bo ta nienawiść bardziej wyniszcza mnie niż osoby, do których ją żywię. Chciałbym się od tego uwolnić.

Na albumie pojawiły się też utwory opublikowane nieco wcześniej, ale po pewnych modyfikacjach. W nowej wersji utworu Nie daj się zabić pojawił się Wektor.

– Tak, to jest taka kropka nad i, przypieczętowanie tego numeru. Moja zwrotka w tym numerze jest skierowana do wszystkich, a jego do określonego typu osobowości.

Te “starsze” numery to także Courtney Love oraz Jesteś moim aniołem. Czy kiedy one powstały była już koncepcja albumu? Czy ten pomysł pojawił się później?

– Te single powstały piertownie z intencją tego, by się przebić. Wcześniej przez lata robiłem albumy, co nie przyniosło efektów, których oczekiwałem. Marzyłem, by żyć z muzyki, ale to dotąd się nie udało i muszę szukać pracy. Stwierdziłem, że może puszczanie singli coś da. Miałem nadzieję, że któryś z nich wystrzeli w powietrze i pozwoli mi wejść tam, gdzie chcę wejść. Później w moim sercu pojawiła się potrzeba zrobienia albumu i opowiedzenia mojej historii, o moich przeżyciach i perypetiach życiowych. Postanowiłem uwzględnić te wspomniane single, ale w odświeżonej wersji, by dać słuchaczom coś nowego, a nie to, co już słyszeli.

Jak dla mnie nawet bez tych zmian te utwory powinny wejść na tracklistę. Powiedzmy zatem, co się zmieniło. Wektor dograł się do Nie daj się zabić i co dalej?

– W Jesteś moim aniołem są pewne modyfikacje w brzmieniu refrenu. Ponadto w przeciwieństwie do pierwotnych wersji Courtney Love i Jesteś moim aniołem, ja robiłem mix i mastering. Wtedy mix zrobiłem ja, a Cukier masterował te utwory. Dodajmy, że w Courtney Love zmienił się aranż bitu na przyspieszeniach.

Dlaczego nie uwzględniłeś w trackliście numeru Zwykła normalność? Ja bardzo lubię i cenię ten utwór.

– Stwierdziłem, że jego poziom odstaje od tych 3 wspomnianych wcześniej oraz od nowszych nagrywanych na płytę. Nie chciałem dawać zapychaczy. Bardziej jakość niż ilość.

Obszerną rozmowę z Augustynem, w której poruszyliśmy wiele wątków, również niezwiązanych z albumem Ad Augusta Per Angusta, możecie zobaczyć poniżej:

Jeśli chcesz posłuchać album Ad Augusta Per Angusta, polecamy!

Zobacz inne artykuły na naszej stronie: KLIK.

Dodaj komentarz